Často kladené dotazy

Patrně máte na mysli video, ve kterém byl tento výsledek operace:

Martin Jurica video s importem - fake pro běžného uživatele

autor videa samozřejmě ví - stejně jako my - že tato možnost "rychlého importu" je možná pouze pro vývojářský účet s registrovanou aplikací. Do něj pak je skutečně možné nahrát až 5000 položek naráz. Problém je, že jen do svého vlastního.

Tato možnost je pro běžného uživatele zcela nepoužitelná, musel by si svůj účet zaregistrovat jako vývojářský a pak na něm ještě zaregistrovat aplikaci, přičemž by dostal aplikační tokeny, ty by následně musel předat do potenciální aplikace, která by pak už tuto rychlou operaci dokázala zařídit.

To že aplikace běží jako webová služba má řadu výhod. První velká výhoda je, že je platformě zcela nezávislá. Běží na počítači s Windows, macOS, Linuxem, Chrome OS, také na mobilech/tabletech s Androidem, iOS i dalšími plaformami. Aplikaci tak spustíte prakticky kdekoli, kde je k dispozici standardní webový prohlížeč. Protože úloha importu/odebrání seznamu blokovaných či ztlumených musí kvůli omezením na počet požadavků každých 15 min běžet řadu hodin, je další velká výhoda webové aplikace, která úlohu vykonává automaticky, aniž byste museli mít celou dobu běhu zapnutý např. mobil s aktivním připojením do Internetu. Takhle uživatel jen spustí úlohu kterou chce a může zařízení klidně vypnout.

Protože aplikace běží jako webové stránky uživatel nemá jak ověřit, že to, co bychom vystavili jako zdroják, je to samé co běží na webovém serveru. Open source v tomhle případě důvěryhodnost nijak nezvyšuje. Pokud by aplikace dělala něco co nemá, velmi rychle by se to "rozkřiklo", protože jakákoli akce, kterou udělá aplikace v účtu uživatele je vidět. Uživatelé mají veškerou kontrolou nad aplikací co dělá, protože veškeré změny či zásahy ve svém účtu vidí. Uživatel má rovněž kontrolu nad autorizací, kterou může kdykoli zneplatnit i bez "vědomí" aplikace.

Nelze zneužít něco, co nemáme. Svými přihlašovacími údaji z účtu Twitteru se nepřihlašujete do aplikace, ale přímo na serveru Twitteru - můžete během přidělování práv aplikaci vidět v adresním řádku prohlížeče, že jste na serveru Twitteru nikoli na adrese aplikace bezdezinfa.cz. Pokud povolíte oprávnění aplikaci, Twitter aplikaci přihlašovací údaje, kterými se hlásíte na svůj účet nepředává. Aplikaci pouze předá tzv. přístupový token, pomocí kterého může aplikace přistupovat k funkcím Twitteru. Tento token může uživatel kdykoli zneplatnit a aplikaci tak zamezit, aby vykonávala další činnost s účtem uživatele. Viz též dotaz "Jak můžu zrušit práva aplikaci, která jsem jí dříve povolil?".

Délka práce nad každou úlohou vyplývá z omezení počtu volání za čas na každý účet. API Twitteru omezuje u blokování a ztišení (nebo jejich odvolání) počet požadavků na 50 za 15 min na každého uživatele na aplikaci. Tzn. že aplikace může do vašeho seznamu blokovaných či ztišených poslat (nebo odebrat) každých 15 min 50 položek a pak musí ¼ hodiny počkat, než může poslat (odebrat) další.
Toto byla vlastně nejtěžší věc při tvorbě aplikace - zajistit dlouhodobý a stabilní běh těchto úloh, aniž by se server, na kterém aplikace běží zahltil nebo během práce úlohu např. ztratil.